KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9546042
*
nr 954 6042
Ida Scoppa
(f. 1865), Sverige
Oljemålning, Ida Scoppa, flicka med vindruvor, signerad, Capri, 128x63
Ida Annell Scoppa, svensk bildkonstnär född 1865.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2015
kl 18:14:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 20:57:41
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri flicka med vindruvor ida scoppa olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Ida Scoppa
Ida Annell Scoppa, svensk bildkonstnär född 1865.
nr 954 6042
Ida Scoppa
(f. 1865), Sverige
Oljemålning, Ida Scoppa, flicka med vindruvor, signerad, Capri, 128x63
Ida Annell Scoppa, svensk bildkonstnär född 1865.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 20:57:41 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri flicka med vindruvor ida scoppa olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06